איתור-סימון-ומיפוי-תשתיות-תת-קרקעיות

איתור תשתיות תת"ק אינו פשוט כלל ועיקר. רק אנשי תשתיות תת קרקעיות, אותם מתכננים ומבצעים של אותן תשתיות יבינו את התצוגות והנתונים השונים המופיעים במכשירי האיתור. הכרה לעומק של תשתיות מים, תקשורת וחשמל תביא תמיד לתוצאות טובות ולאיתור מהיר.

אז איך המומחים מאתרים תשתיות תת"ק?

איתור צינור תת קרקעי יהיה מהיר וקל. אך כאשר יש יותר מצינור אחד או שלצינור יש הסתעפויות והצטלבויות עם כבלים אחרים שיכולים להיות שייכים לחשמל או תקשורת, המצב הופך להיות קצת יותר מסובך. ישנם אף מקרים בהם יש גם צינורות שמוליכים מים בכיוון ההפוך הנמצאים יחדיו עם הצינור הרצוי בתוך תעלה.
אם בטעות היה מעקב אחר צינור אחר או כבל תקשורת או חשמל ונמסרו כל הממצאים הלא נכונים, ניתקל בבעיה של זיהוי צינור בשלב מאוחר יותר ונגיע למבוי סתום.

כאן נכנסים המאתרים לתמונה!
המאתרים יחפשו אחר הצינור הרצוי בעזרת שדה מגנטי מסוים שמוביל לצינור הנמצא בתוואי ועומק הגיוני מה שיביא לסימון ומיפוי מהיר של אותו צינור. לא פעם, השדה המגנטי שנמצא בהקשר לצינור מסוים, מוביל את המאתרים בהמשך לצינורות או כבלים אחרים שאינם קשורים כגון כבל חשמל או תקשורת והמאתרים ממשיכים עד שהם מגיעים למבוי סתום, אך אל חשש, יש דרכים נוספות המשמשות את המאתרים לבדיקות ומניעת טעויות. זאת המומחיות שלנו!

כתב: אלעד רום