איתור תשתיות של סיבים אופטיים

איתור תשתיות תת קרקעיות מחייב ציוד ייעודי מתוחכם, רגיש ויותר מכל- אמין. לצורך איתור תשתיות קיימות או מיפוי תת קרקעי לאיתור תשתיות שלא ידוע על קיומן נדרשים בעלי מלאכה מאומנים ומיומנים וציוד איכותי ובטיחותי שעומד בתקני איכות ובטיחות מחייבים ומחמירים. איתור תשתיות נדרש לצורך סימון שטחים לפני בנייה חדשה, הנחת צינורות באדמה ולפני פיתוח קרקע בכלל.

סיבים אופטיים משמשים בעצמם לאיתור מפגעים תת קרקעיים כגון נזילות  או תקלות בכבלי חשמל או צנרות שנפגמו. באמצעות מצלמה ייחודית שמצוידת בסיב אופטי ניתן להגיע ולצלם תשתיות שמצלמות אחרות לא נותנות את המענה הנדרש לצילומן. היתרון בשימוש בהן הוא האפשרות למנוע הריסת תשתיות קיימות כגון קירות או צנרת לאיתור.

 גילוי חיוני של מה  שסמוי מן העין

הנזק העלול להיגרם מאי גילוי תשתיות תת קרקעיות עלול להיות חמור והמחיר, הכספי בעיקר, עלול להיות גבוה ביותר. מכאן נובעים הכדאיות, התועלת ויותר מכך הצורך במימון עלות האיתור: התועלת מצדיקה את העלות.

מיפוי מקצועי מתבצע באמצעות ציוד ייעודי כגון: רדאר חודר קרקע (לצורך איתור תשתיות כעל מתכתיות),משדרים זעירים לאיתור תשתיות מתכתיות, מיפוי טופוגראפי יסודי של תא שטח נתון. כאשר מתבצע גילוי של סיבים אופטיים וממופה מיקומם, ניתן להימנע מפגיעה בהם. המידע העובר בסיבים אופטיים הוא חיוני ביותר ולכן יש חשיבות מכרעת בהגנה מוחלטת עליהם, אשר איתור מיקומם הוא תנאי הכרחי לה.

תת קרקע היא עולם ומלואו. מאחר שהוא אינו גלוי לעין יש צורך להשקיע מאמץ רב באיתורו. חיפוש אחרי תשתיות תת קרקעיות הוא לעולם לא דבר קל. למקצועיות, לניסיון, לציוד ולמיומנות השימוש בו יש חשיבות שלא ניתן להפריז בה לצורך זה.

קרקע ריקה וחשופה שמתחת לה יש עולם ומלואו

פעמים רבות קרקע היא קרקע בתולה, יבשת לא נודעת. פני השטח הריקים והחלקים עלולים להטעות, מאחר שייתכן כי מתחת להם מונחות תשתיות שונות, המשמשות למטרות שונות, הן בעלי רגישות שונה ולכן נדרשת זהירות רבה באיתורן, כדי לא לפגוע בהן.

חברות וגופים גדולים במשק, לרבות משרד הביטחון, נזקקים לשירות חיוני זה- איתור תשתיות תת קרקעיות של כבלי חשמל או תאורה, מציאת תשתית מתאימה להנחה של צינורות ביוב, מים או גז.

תרמו- רום חברה מקצועית ואמינה 

תרמו- רום הינה חברה מקצועית לאיתור תשתיות  תת קרקעיות .האחריות המוטלת על אנשי המקצוע שלה היא רבה, והדרישות והציפיות מהן גבוהות. מקצועיות, ידע, ניסיון, ציוד משוכלל ומיומנות בהפעלתו הם ערובה למיצוי הסיכוי לאתר את כל התשתיות התת קרקעיות הקיימות במקום מסוים בכלל ותשתיות של סיבים אופטיים בפרט.

על מנת להתוודע לנושא ולמכלול עבודות האיתור שמתבצעות באמצעות ציוד משוכלל יכולים הלקוחות הפוטנציאליים העשויים להיזקק להן לפנות ישירות אל אנשי המקצוע לקבלת המידע החיוני והרלוונטי לקבלת החלטה כל שכירת השירות.